JAK SE PŘIPRAVIT NA FOTOGRAFOVÁNÍ?

Na fotografování si přineste různé oblíbené oblečení, ve kterém se hlavně cítíte dobře. Oblečení se vyplatí věnovat pozornost. Vyberte nejlépe jednobarevné či stejně barevné, bez obrázků, nápisů a výrazných vzorů. Všichni členové nemusí mít stejnou barvu oblečení, ale je prima, když se dohromady sladíte. Hodí se třeba bílá, modrá, černá nebo jednobarevná trika a halenky a k tomu klasické džíny nebo tmavé kalhoty či sukně. Hezky vypadají i pastelové barvy. Je lepší vyhnout se výrazně červenému oblečení blízko obličeje – halenky, košile, saka a také jemným proužkům. Holčičky si samozřejmě můžou vzít šatičky, na kterých jsou hezké i různé vzory, jako kytičky apod.:) U malých holčiček je lepší, když mají trochu delší šatičky a nebo mají pod šatičkami legínky, protože jsou většinou neposedné a je škoda, když na jinak krásné fotografii vykukuje zpod sukýnky něco, co nemá:) Malým dětem, které nosí ještě plínky, doporučuji přebalit plínku co nejpozději před fotografováním, aby měla co nejmenší objem.

Doporučuji vzít si s sebou oblečení více, společně vybereme 2 -3 nejlepší kombinace a v průběhu focení je můžeme prostřídat.

Pro malé holčičky a kluky mám v ateliéru také něco k zapůjčení.

Pár inspirací najdete na obrázcích, včetně tabulky s doporučenými barvami, které k sobě hezky ladí:

Velmi doporučuji, vyzkoušejte sobě, dětem i tatínkům všechno oblečení ještě v klidu doma, aby vše sedělo jak má a nezjistili jste třeba až v ateliéru, že oblečení je velké nebo malé, případně dítě zrovna tento kousek kouše a odmítá si ho obléknout.

Fotografovat budeme převážně naboso. Pokud byste chtěli fotit v botech, dejte mi to prosím předem vědět. Poprosím vzít si sebou obuv s čistou podrážkou a bez jehlových podpatků z důvodu možného poškození fotografického pozadí. Lodičky můžeme použít případně při focení v leže nebo v sedě.

Nepodceňujte význam hezky upravených nehtů a to jak na rukou, tak na nohou. Hlavně ruce jsou na fotografiích důležité.

Dětská tetování – pokud na výsledných fotografiích nechcete, aby bylo tetování vidět, prosím myslete na to a tetování odstraňte už před fotografováním.

Na fotografování portrétů si můžete vzít si také doplňky jako šátky, šály, korále, klobouky. Na rodinné fotografování si vezměte klidně i vlastní rekvizity jako třeba pro Vašeho malého fotbalistu míč a dres, pro dceru kytara nebo sukýnka a baletní piškoty, pro miminko oblíbený plyšák, pro tatínka sportovce golfová hůl, pro maminku zahradnici klobouk a květiny…nebojte se vzít si s sebou cokoli,  co vás napadne, co je vám blízké a co vás vystihuje. Pokud Vás nic nenapadne, nelamte si s tím hlavu. K fotografování můžeme použít rekvizity z mého ateliéru nebo fotografovat bez nich, vše si domluvíme.

Poprosím Vás, abyste v průběhu fotografování respektovali zákaz fotografování a natáčení na mobil.

Před fotografováním se dobře vyspěte, dostatečně pijte a užijte si pohodový den. Pokud přiběhnete ve stresu rovnou z práce, děti z kroužků a manžel nestíhá a zasekl se v koloně, budete vystresovaní a těžko se uvolníte. A to je škoda, fotografie budou pro Vás památka na celý život, tak si dopřejte krásný den a užijte si to!

Jde hlavně o to, abyste se cítili fajn a přišli s dobrou náladou, na fotkách to bude vidět:)

A teď poslední prosba. S ohledem na zhoršující se epidemiologickou situaci. Pokud se nebudete cítít dobře, budete nemocní a nebo jste byli v kontaktu s někým, kdo je pozitivní Covid-19, zavolejte nebo napište a najdeme jiný termín. Pokud máte pocit, že na děti něco leze, raději se přeobjednejte. Děti budou mrzuté, pokud jim nebude dobře a nebudou se chtít fotografovat a já ocením, že mě nenakazíte. Moc děkuji.

Těším se na vás!

Eva Šašková