Jak se připravit na fotografování s miminkem?

Fotografování s miminkem je trochu specifické, je časově náročnější, vše je potřeba podřídit miminku a tomu, aby bylo v pohodě. Pokud budeme fotografovat spinkací fotografie, počítejte s tím, že fotografování trvá zpravidla 2-3 hodinky, ale může se i protáhnout. Ateliér připravíme pro fotografování miminka a bude i vytopen na vyšší teplotu, tak, aby miminku, které ještě nemá vlastní  termoregulaci, nebyla zima. Proto pro rodiče doporučuji spíše lehčí oblečení, aby vám v průběhu fotografování nebylo horko.

Pro miminko si s sebou vezměte náhradní plenky (cca 5 kusů), dečku na zabalení miminka, dudlík (může se hodit i pokud dudlík běžně nepoužíváte, pomůže nám uspat miminko), případně mlíčko, pokud nekojíte. Pro miminko vezměte bílé body a pokud chcete zapojit nějaké rekvizity, vezměte je také.

Pro dospěláky si připravte různé oblečení, které společně sladíte. Nejlépe jednobarevné a světlé barvy, případně s jemnými vzory. Pokud máte čistě černé tričko a maminka úzké černé šaty, vezměte je také. Hodí se i náhradní oblečení pro rodiče v případě nehody při fotografování nahatého miminka:)

A teď to nejdůležitější, připravte si hodně dobré nálady, odhoďte stres a fotografování si užijte:) Při fotografování miminek bude v hlavní roli miminko. Netrapte se případnými kily navíc, které vám ještě zůstaly. Fotografovat můžeme i tak, aby nebyly vidět. Na začátku fotografování se vždy domluvíme, jakou máme představu o výsledku. Ne vždy se podaří přesně ty fotografie, které si naplánujeme. Je to naprosto normální, miminko se někdy rozhodne, že bude vše jinak a plán v průběhu fotografování různě přizpůsobujeme.