Informace pro Vás a Všeobecné obchodní podmínky

RODINNÁ A PORTRÉTNÍ FOTOGRAFIE

Všeobecné obchodní podmínky se vztahují na vyhotovení fotografických děl a poskytnutí fotografických služeb subjektem Eva Šašková (též Eva Šašková esFOTOATELIÉR), IČ:68893639, adresa nám. Arnošta z Pardubic 25, 28201 Český Brod. Smluvní vztahy mezi objednavatelem a zhotovitelem se řídí právem České republiky.

OBJEDNÁNÍ TERMÍNU FOTOGRAFOVÁNÍ

Termín fotografování si můžete objednat telefonicky, emailem nebo prostřednictvím Facebookové zprávy. Kontakty najdete na webových stránkách www.esfotoatelier.cz. Pokud pracuji, nemohu zvedat telefon. Hned jakmile to bude možné, zavolám vám zpět. Můžete mi též napsat zprávu.

Připravte si prosím tyto informace:

  • O jaký typ fotografování máte zájem?
  • Kolik vás bude, počet a věk dětí, holky, kluci?
  • Kde budete chtít fotografovat (ateliér, exteriér, u vás doma)?
  • Jaké máte časové možnosti? Které dny můžete či nemůžete, jestli můžete ve všední dny dopoledne či odpoledne apod.
  • Vaše telefonní číslo a email, kde jste k zastižení.
  • Máte zájem o služby vizážistky? Velmi doporučuji pro ženy při fotografování portrétů a těhulek, ale její práci oceníte i při rodinném fotografování v ateliéru.

Společně vybereme nejbližší možný termín fotografování. Běžná objednací lhůta se pohybuje od 2 do 4 týdnů. Ke konci kalendářního roku se termíny prodlužují.

Na vánoční fotografování se nejlépe objednejte již v průběhu září, abyste si zajistili volný termín a včas jsme stihli vyrobit i případné fotodárky apod.

Fotografování probíhá standardně ve všední dny v běžné pracovní době, případně ve vybraných sobotních a večerních termínech. Fotografování o víkendech, státních svátcích či v pozdních večerních hodinách mimo předem ohlášené termíny je za příplatek 20 %.

Při výběru termínu prosím zvažte, zda budete v klidu a bez stresu. Při fotografování s dětmi je důležité vzít ohled na jejich zvyklosti. Unavené, nevyspalé či hladové děti nebudou spolupracovat a na výsledku to bude vidět. Proto zvolte termín, kdy budete odpočatí a v pohodě. Vyhraďte si dostatek času před fotografováním a i po něm. Můžete tento den pojmout jako odpočinkový, vzít si volno a zajít si třeba i s rodinou na procházku nebo do kavárny. Mnohem více si to užijete, než když přiletíte na poslední chvíli a za chvíli vás čeká další schůzka. Z fotografování budete mít zážitek a památku na celý život, tak si to užijte!  

Objednání na fotografování je závazné a vyjadřujete jím souhlas s obchodními podmínkami a s ceníkem služeb. Aktuální ceník služeb najdete na webových stránkách, případně vám ho na vyžádání zašlu emailem. Pokud se stane, že potřebujete například ze zdravotních důvodů fotografování zrušit, dejte mi prosím vědět co nejdříve.

JAK SE PŘIPRAVIT

Po domluvení termínu dostanete ode mne doporučení, co si vzít s sebou a jak se připravit na fotografování. V případě balíčku LUXUS si domluvíme osobní schůzku v ateliéru, kde si probereme všechny podrobnosti, abychom se na fotografování co nejlépe společně připravili.  

PRŮBĚH FOTOGRAFOVÁNÍ

V objednaný termín se na vás budu těšit. Přijďte prosím včas a hlavně s dobrou náladou. Na začátku fotografování si spolu ujasníme, jakou máte představu, v čem budeme fotografovat, jaký zvolíme styl a také vyřídíme nutné formality. :). Poté přejdeme k samotnému fotografování. V průběhu panuje příjemná atmosféra. Během fotografování prosím o respektování zákazu pořizovat fotografie nebo nahrávky bez předchozí domluvy.

V případě zájmu o fotografování se zvířaty je potřeba toto předem domluvit, případně zvolit jako alternativu exteriér. Fotografování se zvířetem v ateliéru je zpoplatněno částkou 200 Kč, která zahrnuje mimořádný úklid po fotografování a také opotřebení zařízení ateliéru.

Cena za vybraný balíček je splatná v hotovosti ihned po fotografování.

VÝBĚR, ÚPRAVA A DODÁNÍ FOTOGRAFIÍ

Pokud zvolíte možnost, že si fotografie k úpravě budete vybírat sami, do týdne od fotografování dostanete odkaz na Vaši webovou galerii s náhledovými snímky. V galerii si z povedených záběrů vyberete fotografie k finální úpravě a tisku (mimo balíčku MINI). Výběr můžete také nechat na mě. V tom případě se celý průběh zrychlí a budete mít svou zakázku dříve hotovou.

Další fotografie nad rámec balíčku jsou možné za doplatek. Všechny informace dostanete spolu s náhledy. Případný doplatek za fotografie nad rámec balíčku, fotoprodukty nebo za další fotoslužby, je splatný dle domluvy při převzetí nebo předem na bankovní účet.

Prosím o respektování zákazu zveřejňovat či jakkoliv upravovat zaslané náhledy. Náhledy jsou určeny pouze pro výběr a jsou ve vlastnictví autora. V případě porušení bude postupováno dle autorského zákona č. 121/2000 Sb..

ÚPRAVY FOTOGRAFIÍ A RETUŠE

Fotografie v náhledové galerii jsou neupravované a jejich výsledný vzhled se může změnit. Všechny Vámi vybrané snímky jsou následně profesionálně upravovány. Upravuje se jas, sytost, barevnost, ořez a celkové vyznění fotografie. Součástí je také základní retuš, která zahrnuje úpravy nedokonalostí pleti jako jsou pupínky, vady na pozadí apod. Prosím upozorněte mě nejlépe hned před fotografováním, pokud máte zájem o výraznější retuše či pokud je něco, co byste chtěli na výsledných fotografiích potlačit. Může to být například mateřské znaménko, větší nos apod. Každý to máme jinak, něco jiného se nám na sobě líbí nebo naopak nelíbí, a jestliže mi to povíte, můžeme s tím pracovat:) V galerii náhledů lze také přidat poznámky k jednotlivým fotografiím. Pokud to bude možné, ráda Vám vyhovím. Charakter poznámek je ovšem pouze informativní a není možné tyto úpravy vymáhat. Náročnější retuše jsou možné po dohodě za příplatek.

REKLAMAČNÍ ŘÁD

Vlastní vzhled a nespokojenost s ním není důvodem k reklamaci fotografií. Nespokojenost s fotografickým stylem fotografky, autorským pojetím či stylem úprav fotografií není důvodem k reklamaci zakázky. Styl fotografky a způsob úpravy fotografií je možné si předem prohlédnout v galeriích na webových stránkách a seznámit se s ním. Reklamace tištěných fotografií je možná jen na základě viditelné tiskové chyby, jako jsou škrábance, šmouhy, pruhy apod., případně při viditelné hrubé neostrosti. Nelze reklamovat barevnost, tmavost či světlost tištěné fotografie.

PŘEDÁNÍ FOTOGRAFIÍ

Výsledné upravené a retušované fotografie dostanete v tištěné podobě na profesionální fotopapír v dárkovém balení dle vybraného balíčku a samozřejmě také v elektronické podobě. Fotografie ve formátu .jpg budou připraveny ke stažení z úložiště v nejvyšší možné kvalitě a také zmenšené v kvalitě pro email, web, sociální sítě apod. Za příplatek je možné dostat data na flash disku či na DVD.

Dodací lhůta hotové zakázky je 3-4 týdny od zaslání vašeho výběru. V případě, že nastanou nepředvídatelné okolnosti, které by dodání mohly prodloužit (nemoc, technické problémy dovolená apod.) vyhrazuji si právo tento termín prodloužit. V tom případě Vás samozřejmě budu včas informovat. Expresní úprava fotografií je možná po dohodě za příplatek.

Pokud si budete nechávat fotografie tisknout, případně je používat jakkoli jinak než na PC, použijte prosím vždycky fotografie s originální velikostí! Zmenšené fotografie jsou pouze pro použití v elektronické podobě, do emailu, na sociální sítě, případně na internet.

Doporučuji udělat si co nejdříve zálohu elektronických dat na více míst pro případ poškození datového úložiště. Vaše upravené fotografie zálohuji nejméně po dobu 3 měsíců od fotografování. Pokud by se z nějakého důvodu stalo, že o své fotografie přijdete, dejte vědět a ráda Vám je, pokud to bude možné, znovu dodám.

Na všechny pořízené fotografie se vztahuje autorský zákon č. 121/2000 sb.

Eva Šašková, 1.2.2019